Masallı. Bu ilki qəbul imtahanlarının ilkin nəticələri (500-700 bal yığanlar arasında)


Artıq ali məktəblərə qəbul imtahanları başa çatıb. Məktəb direktorlarından alınmış məlumatlara əsasən 500-700 bal yığanlar arasında  bəzi araşdırmalar, müqayisələr aparmışı. Bəzi rəqəmlərdə cüzi yanlışlar olarsa, yazının şərh   bölümünə yaza bilərsiniz.



2018/2019

2019/2020

Tədris ilində məktəb bitirən məzunların sayı

1311

1352

Məzun sənədlərini ali məktəbə qəbul komissiyasına təqdim edənlər

727

794

Ali məktəblərə qəbul imtahanlarıda yüksək nəticə əldə edənlər

85

100

500-600 bal toplayanlar

60

73

600-700 bal toplayanlar

25

27


Təklə, Köhnə Alvadı, Musaküçə, Şəhər 5 saylı, Kosakül, Viləş, Mahmudavar, Tüklə  və digər tam orta məktəblərdə 500-dən artıq bal yığanlar yoxdur. Hələ ki, ən yaxşı nəticə Qızılağac 1 saylı tam orta məktəbə məxsusdur. Sənəd verən 5 məzunun 3-ü 600-dən yuxarı, 1-i 500-dən yuxarı bal yığıb. Ən yüksək bal- 675-də bu məktəbə məxsusdur.




Qeyd: Bu göstəricilər təkcə 500-700 ballara yox, məktəb üzrə bütün nəticələrə aiddir


1. Qızılağac 1 saylı tam orta 


şagird sayı 

sənəd verib 

sənəd verən qızlar

Məzunların sayına görə sənəd verənlərin faiz

20

14

4

70,0










Ramazanlı AzərMaarif

II

675

Nəsirov Fərid Afiq

II

650

Səfərli Toğrul Əhməd

II

645

Babayeva Sevinc Elşad

III

510


2. Dəfinə məktəb liseyi


23

22

7

95,7



Əjdərova Aytac Şəmşad

IV

602

Xammədov Məhəmməd  Cəbrayıl 

Nurullayeva Amalya Rizvan

II

585

575

Əşrəfova Aynur Alxas

III

545

İsmayılov İlkin İsmayıl

IV

513






3. Şəhər 1 saylı tam orta 


128

61

28

47,7



Eynullayev İqbal Vüqar

III

613

İbadova Aytac Zabil qızı

III

601

İbadov Arif Qabil

IV

586

BAĞIRZADƏ SƏBİNƏ FƏRHAD

I

544

Dadiyev Əfsələddin Əbdülhüseyn

III

540

AğazadəTural Yaşar oğlu

II

518

Həsənov Firuz Nəsibo ğlu

II

516

BAĞIRZADƏ ZEYNƏB TƏLƏT

IV

510


4. Şəhər 2 saylı tam orta


14

14

7

100,0



Seyfullayev Hüseyn Sabir

III

544

Zeynallı Fidan Firdovsi

I

504



5. Şəhər 3 saylı tam orta


65

45

19

69,2



Musayeva Günay Azad

IV

641

Cəbiyeva Gülnisə Cahid

III

612

Rufullayev Murad Elbrus

II

543

ƏliyevƏli Elçin

I

532

Tağıyeva Nazpəri Bünyad

II

536

Məmmədov Rafiq Rövşən

III

510


6. Şəhər 4 saylı  tam orta


15

8

2

53,3



Əbilov Süleyman Müşfiq

III

624

Əliyeva Aynur Şahin

I

537


7. Şəhər 6 saylı tam orta


10

5

2

50,0



İsmayilov Elçin Zaur

III

612


8. Ərkivan qəsəbə  1 saylı tam orta


41

20

9

48,8



Abbasov Ruslan Vaqifoğlu

IV

579

Ağayeva Xədicəİ lhamqızı

III

558

Cəfərova Pərvin Maqsud

I

552


9. Ərkivan qəsəbə 2 saylı tam orta


20

20

12

100,0



Hüseynov Balaş Vilayət

I

559


10. Ərkivan qəsəbə 3 saylı tam orta


18

3

1

16,7



Nuriyev Gündüz Elçin

I

500


11. Ərkivan qəsəbə 4 saylı tam orta


24

19

10

79,2



Quliyeva Fatimə Xanağa

III

560

Hüseynova Nəzrin Faiq

III

511


12. Boradigah qəsəbə 1 saylı  tam orta


42

23

10

54,8



Həsənov Ələkbər Sucəddin

IV

631

İbadov Rəşid Rövşən

III

555


13. Boradigah qəsəbə 2 saylı tam orta


41

26

12

63,4



Həmidzadə İbrahim Elman

II

615

Dadaşzadə Leyla Zaur

III

594

Məmmədov Məhəmməd Ramin

III

556

Kazımova Aydan İlkin

III

502


14. Molloba kənd tam  orta 


16

8

5

50,0



Əkbərova Gülşən Elşən

I

652

Mnəcidova Ruqiyyə Yasər

IV

503


15. Xırmandalı kənd tam orta


48

15

7

31,3



Abbasov Məhəmməd Məsud
         III  
        663

Xəlilzadə Nurcan Azad

III

501


16. Qarğalıq kənd tam orta


46

26

10

56,5



Qasımov Rəvan Nəsimi

III

647

Ağayeva Aytac Cəbrayıl

III

592

Verdalıyev Şahbaz Dəyanət

I

501


17. Köçəkli kənd tam orta


37

11

4

29,7



Cabbarov Famil Yadigar

III

618

Babayeva Gülşən Mürşüd

III

555

Dövlətova Həcər Səlahəddin

I

543

Babayev Şahbaz Hüseyin

III

505


18. Həsənli kənd tam Norta


20

18

1

90,0



Cəbiyev İkram Ilham

III

508


19. Çaxırlı kənd tam orta


17

11

7

64,7



Əlili ZaminAdil

I

580

Abıyeva  Könül Şükür

I

524


20.  Şərəfə kənd tam orta


22

17

11

77,3



Ağazadə Aydan Zəman

IV

573

Məmmədova Nuranə Rasim

IV

566


21. Yeddoymaq 1 saylıtamorta


12

3

5

25,0



Cəfərov Elşad Xanlar

II

583


22. Yeddioymaq 2 saylı kənd tam orta


25

13

6

52,0



Əliyev Məhəmmədəli Elnur

IV

615

Bayramov Bayraməli Salman

IV

596

Bayramov Şahlar Ehtiram

IV

504

Muxtarov Nəsib Qadir

I

514


23. Hişkədərə kənd tam orta


17

17

7

100,0



Mirzəyev Azər Nadir o

I

653

Mirzəyev Amin Arif

I

528

Əliyev Əli Asəf

I

518


24. Türkoba kənd tam orta


17

13

5

76,5



Əliyev Məhəmməd Altay

IV

660


Əliyev Yusif Nazim

III

526


25. Bədəlan kənd tam orta


21

15

4

71,4



Məmmədova Sərgül Rauf

III

606

Cəfərzadə Dünya Fikrət

III

503


26. Böyük Kolatan kənd tam orta

                   

13

7

3

53,8



Əlizadə Səbinə Teymur

I

605

Nəsirov Elmin Maşalla

I

515


27. Bala Kolatan kənd tam orta


8

8

3

100



Ağayeva Sevinc Əli

IV

602


28. Sığdaş kənd tam orta


16

9

3

56,3



Musayeva Mədinə Araz

II

545

Əbilov Əli Çingiz

III

534


29. Qodman kənd tam orta


12

6

3

50,0



Bağışova Fatimə Şahin

III

585


30. Qəriblər kənd tam orta


12

9

2

75,0



Bağışov Pərvin Habil

I

519


31. Təzə Alvadı 1 saylı tam orta


22

21

9

95,5



Abdulqəniyeva Rübabə Ehtiram

III

553

Mənəfova Təranə İlham

III

529

Baxşıyev Yaşar Telman

III

507

Həsənov Coşqun Əhməd 

I

541


32. Güllütəpə kənd tam orta


9

4

0

44,4



Ağayev Mühəmmədəli Əliməmməd

III

538


33. Yeyənkənd tam orta


20

12

4

60,0


Kazımov  Fərahim  İxtiyar o.

IV

581


34. Təzəkənd kənd tam orta


20

8

2

40,0



Mirzəyeva Nuranə İxtiyar

IV

654

Qafarlı Fazilə Əhliman

III

629

Əliyev Nicat Namiq

II

589

Rəfiyev Fami lƏləddin

I

550

Məmmədova Səma Məmməd

III

517


35. Xıl kənd tam orta


31

25

17

80,6



HüseynovSənan Malik

I

603

Hüseynov İlknur Alim

I

537

Fətullayeva Əfsanə Rövşən

I

518


36. Göyəçöl kənd tam orta


23

9

2

39,1



Sucayeva Aytac Cavad

IV

604

Abıyeva Aysun Fəzail

III

563


37. Bambaşı kənd tam orta


18

12

5

66,7



Səmədov Hüseyn Ceyhun

III

515


38. Böyük Xocavar kənd tam orta


28

8

3

28,6



Feyzullayev İqrar Anar

III

584

Həsənov Fərrux Çingiz

I

518

Əlizadə Əli Habil

IV

566


39. Binə Xocavar kənd tam orta


16

10

4

62,5



Abdullazadə Nərmin Sakit

IV

624

Kazımov Fərahim İxtiyar 

IV

581

Məcidova Yasəmən Natiq

III

548


40. Sıgıncaq kənd tam orta


30

12

3

40,0



Əsgərova Arzu Samir

III

522


41. Mollahəsənli kənd tam orta


22

12

5

54,5



ZeynalovaFatiməMübariz

I

505




























Rəy yaz
  • Elanlar
  • Yazarlar
  • PDF

ELİT TELECOM

  • 10:46
  • 13 078

Sosialda Biz
  • Vkontakt
  • Facebook
  • Twitter